Connect with us

Dekoracje

Dywan w stylu skandynawskim – czyli jaki?

Published

on

Wszystko wskazuje na to, że styl skandynawski już na stałe zagościł w naszych wnętrzach. Skradł on serca miłośników prostoty, klaski, a także jasnych pomieszczeń. Niezwykle ważną rolę odgrywają tu dodatki. Zwykle mają one żywą, pastelową kolorystykę. Wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak powinien prezentować się dywan skandynawski. W tym przypadku możliwości jest kilka. 

Skandynawia kojarzona jest przede wszystkim z prostymi wzorami i naturalnością. Pomimo tego na rynku znaleźć można szeroki asortyment dywanów, które wpasowałyby się do tego stylu. Ciekawe i oryginale propozycje, które bez wątpienia skradną serca miłośników wnętrzarstwa znaleźć można w sklepie internetowym.

Jednokolorowe dywany typu shaggy to jedna z tym opcji, która do złudzenia kojarzy się ze stylem skandynawskim. Ten uniwersalny wybór pozwala dodać aranżacji szyku i klasy. Doskonale prezentować się będzie zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni, czy pokoi najmłodszych członków rodziny. 

Nie sposób nie wspomnieć również o wzorzystych dywanach. Mimo że styl skandynawski z założenia stawia na prostotę, to w kwestii tego dodatku z powodzeniem można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Geometryczne kształty i linie to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody! Szczególnie dla fanatyków tego typu aranżacji. W tym przypadku kluczowa jest jednak kolorystyka. Niezwykle ważne jest, aby dywany utrzymane były w jednej tonacji, ewentualnie, by kontrasty pomiędzy poszczególnymi barwami nie były zbyt silne i przytłaczające. 

Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że dywany w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim przytulne. To właśnie dodatki są w stanie diametralnie odmienić wygląd wnętrza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *