Connect with us

Poradniki

Ekologiczne wypełniacze paczek – czym są i dlaczego warto je wybrać?

Published

on

ekologiczne wypełniacze do paczek

W dobie dużej troski o ekologię nadawanie przesyłek i pakowanie paczek powinno przebiegać z dbałością o środowisko naturalne. Warto wybierać zatem wypełniacze paczek, które są nie tylko biodegradowalne, ale można je również wykorzystać ponownie. Jakie są to materiały i dlaczego warto je wybrać?

Dlaczego warto wybrać ekologiczne wypełniacze paczek?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele branż decyduje się na działanie na odległość, co wiąże się z zakupami internetowymi i wysyłaniem przesyłek do klienta. Jest to bardzo popularne zjawisko, dlatego nie jest wcale zaskakujący fakt, że dziennie transportowane jest naprawdę wiele tysięcy przesyłek, a nawet milionów na całym świecie. Gdyby one wszystkie wypełnione były folią bąbelkową lub innym zabezpieczającym produkt plastikiem, sprawiłoby to, że dziennie generowane byłyby dodatkowe tony odpadów które nie rozłożą się w środowisku naturalnym.

Z tego powodu niezwykle odpowiedzialnym i godnym pochwały wyborem jest zainwestowanie w wypełniacze EKO do paczek. Taki zabieg nie tylko jest korzystny dla środowiska, ale również podnosi walory firmy w oczach klienta. Dodatkowym plusem korzystania z EKO wypełniaczy do przesyłek jest możliwość ich ponownego wykorzystania, co pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również wygenerować mniej odpadów – nawet tych biodegradowalnych.

Jakie wypełniacze EKO są dostępne na rynku?

Na rynku dostępne jest kilka popularnych rodzajów ekologicznych wypełniaczy przesyłek. Jest to na przykład:

  • ekologiczna wełna drzewna
  • wióry papierowe
  • tekturowy wypełniacz paczek
  • eko chrupki skropak

Wszystkie wyżej wymienione materiały są pochodzenia roślinnego. Są biodegradowalne, kompostowalne i można wykorzystać je ponownie. Są bardzo dobrymi amortyzatorami.

Zarówno wióry papierowe jak i tekturowe wypełniacze mające często formę pociętej, pofalowanej tektury są wykonane z papieru, który można łatwo przetwarzać.

Ekologiczna wełna drzewna ma formę cienkich, lekkich wstążeczek i może być wykonana np. z drewna świerku. Jest to bardzo estetyczny, przyjemny dla oka wypełniacz paczki, który bardzo dobrze komponuje się z porcelaną, ceramiką, rękodziełem i innymi, delikatnymi przedmiotami.

Eko chrupki skropak to wypełniacz w kształcie klasycznych chrupek kukurydzianych. Eko chrupki również wykonane są ze skrobi kukurydzianej jak klasyczne chrupki, ale posiadają dodatki węglowodorów i polimerów. Mogą być także wykonane ze skrobi ziemniaczanej, zamiast kukurydzianej. Jest to produkt całkowicie biodegradowalny i bardzo dobrze amortyzuje wszelkie uderzenia i wstrząsy jakie mogą spotkać przesyłkę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *