Connect with us

Poradniki

Kupno mieszkania a lokalizacja 

Published

on

Kupno mieszkania dla wielu osób jest spełnieniem najskrytszych marzeń i dowodem na to, że udało im się usamodzielnić i móc w pełni rozpocząć życie na własny rachunek. Jednak taka forma ulokowania kapitału oznacza również podjęcie niekiedy wielu trudnych decyzji. Mimo że kluczowym czynnikiem przeważającym wydaje się cena, to kolejnym niezwykle ważnym punktem, który należy dokładnie przemyśleć, jest lokalizacja.  Nie zapominajmy jednak, że mieszkanie powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb, stylu życia, a także oczekiwań mieszkańców. W Warszawie połączenie przyjaznego otoczenia i świetnie rozwiniętej infrastruktury stanowi Osiedle Tercet, czyli zupełnie nowa inwestycja na mapie Targówka. 

Część potencjalnych nabywców nieruchomości uważa, że lokalizacja jest nawet ważniejsza niż cena. Mieszkanie a dokładnie miejsce zamieszkanie w dużym stopniu odpowiada bowiem za jakość i komfort życia. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru lokalizacji? 

Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę?

  • odległość do miejsca pracy, 
  • odległość i możliwości dojazdu do ścisłego centrum, 
  • sieć komunikacyjną 
  • rozwinięcie infrastruktury, 
  • dostępność i odległość do aptek, centrów handlowych, szkół lub przedszkoli, 
  • obecność obiektów rekreacyjnych. 

Aspektów, które należy dokładnie rozważyć podczas zakupu mieszkania, w rzeczywistości jest o wiele więcej. Podejmując ostateczną decyzję, warto nieco bliżej zbadać sąsiedztwo, czyli osoby, które zamieszkują w najbliższej okolicy. Nie ulega wątpliwości, że zupełnie inne lokalizacje i lokale interesować będą rodziny z dzieckiem, a inne np, bezdzietnych singli. Kluczowe są także plany na przyszłość! Młode małżeństwa, które w niedalekiej przyszłości planować będą powiększenie rodziny, powinny wziąć pod uwagę szereg innych udogodnień, a także to czy osiedle mieszkaniowe jest przyjazne dzieciom.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *